вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane w mgnieniu oka się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий